Warsztaty profilaktyczne w naszej szkole

W dniach 25.04 – 28.04 odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne dla uczniów klas I-VIII.

Środki finansowe na realizację warsztatów przekazała Gminna Komisja do spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Radzionkowie- serdecznie za nie dziękujemy!

Warsztaty przeprowadzili specjaliści profilaktyki uniwersalnej: „Tandem”

Młodsi uczniowie dowiedzieli się, czym są emocje, uczucia, w jaki sposób wpływają na nasze samopoczucie. Uczestnicy zajęć szukali również odpowiedzi na trudne pytania: Skąd się biorą zmartwienia? , Czy martwiące myśli mają wpływ na nasze uczucia ? Jak radzić sobie ze zmartwieniami i towarzyszącymi im trudnymi emocjami? Punktem kulminacyjnym warsztatów było sadzenie kwiatów, jako symbolu dbania o siebie.

Uczniowie klas starszych uzyskali rzetelną wiedzę na temat używek i uzależniania się, poznali narzędzia pozwalające im radzić sobie ze złością czy w trudnych sytuacjach.

Zarówno młodsi, jak i starsi uczniowie aktywnie uczestniczyli w warsztatach. Bardzo chętnie udzielali odpowiedzi na pytania, dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, z zaangażowaniem wcielali się w role.

Dzięki  warsztatom uczniowie poszerzyli swoją wiedzę i zdobyli nowe doświadczenia.

Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i  przemyślanych decyzji w przyszłości.

Zapraszamy do galerii.