„Poland my-country” czyli Święta Niepodległości ciąg dalszy

Koniec roku to dobry moment na podsumowanie mijającego roku, ale nie będę tego robić. Podsumujemy tylko miesiąc listopad. W naszej szkole to miesiąc obchodzenia Święta Narodowego, zaczęliśmy od śpiewania hymnu. Przechadzając się korytarzami szkoły 10 listopada mogliśmy się przekonać jak popularny jest nasz hymn i jak można go śpiewać- Jeszcze Polska nie zginęła…. Już tam ojciec do swej Basi…, marsz marsz Dąbrowski…..słychać było dochodzące zza drzwi słowa. Jedna klasa śpiewała na boisku słuchana przez spacerujących przedszkolaków. Pomyśleliśmy, że można słowa naszego hymnu przedstawić inaczej. Nauczyciele historii i języka polskiego zaproponowali konkurs Ilustrowany Mazurek Jana Henryka Dąbrowskiego. Uczniowie klas I-VI wzięli udział w konkursie, którego cele to: zwrócenie uwagi na treść polskiego hymnu, zrozumienie słów, popularyzowanie hymnu, kształcenie kreatywności, pobudzanie patriotyzmu. Uczniowie dowolną techniką i formą mogli wybrane słowa zastąpić rysunkami. Trudno było wybrać zwycięzcę. Pierwszym miejscem nagrodziliśmy pracę Hanny Kobierskiej z klasy V b, Zuzanny Chmiel z klasy I b i Emilii Nowak z klasy VI a. Drugie miejsce zajęły prace Wiktorii Kucyk z klasy V b i Kacpra Gałkiewicza z klasy IV a. Miejsce na III stopniu podium zajęła praca Natalii Żmij z klasy V b. Wyróżnienia uzyskali Dominika Poraj i Lilianna Gałkiewicz z klasy VI a.
Kolejnym konkursem związanym z obchodami Święta Niepodległości był konkurs z języka angielskiego „Poland- my country" dla klas 4. W tym konkursie uczniowie przedstawiali na koszulkach symbole, z którymi kojarzyli swoje państwo. W tym konkursie I miejsce zajęła Anna Dąbrowska, II miejsce – Szymon Szołtysik, a III Daniel Burakiewicz .
Na zakończenie uczeń klasy VI a Piotr Leszczyk otrzymał nagrodę za rysunek projektu znaczka z okazji 40- lecia powstania „Solidarności”. Nagrody zostały wręczone przed Jasełkami i mamy nadzieję, że były to dodatkowe prezenty przedświąteczne.
Niech ten przedświąteczny czas upływa w zachwycie….
Niech wszystko się układa i wychodzi znakomicie
a magia uśmiechu jak balsam dla duszy
wszystkie złe myśli odgania i głuszy