Dzień św. Patryka/ st. Patrick's Day

We wtorek 15 marca 2022 "zieleniło się” na korytarzach naszej szkoły. Tego dnia wszyscy włączyli się w obchody Dnia Świętego Patryka, które to miały przybliżyć uczniom kulturę Irlandii . Przygotowano  gazetki tematyczne, a większość uczniów oraz nauczycieli ubrana była na zielono.

Na lekcjach języka angielskiego dzieci oglądały prezentację o św. Patryku. Dowiedziały się o życiu patrona Irlandii, wysłuchały ciekawostek o obchodach tego dnia na świecie oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny.  Uczniowie z Samorządu Szkolnego przygotowali quiz tematyczny. Uczniowie chętnie robili sobie zdjęcia w zielonej fotobudce. Największą atrakcją okazał się jednak skoczny i porywający taniec irlandzki przedstawiony przez dziewczyny z klas siódmych i p.Stasia.

zobacz koniecznie nasz taniec

Cieszy nas fakt, że uczniowie z tak wielkim zaangażowaniem celebrowali Dzień Świętego Patryka, zakładając coś zielonego na siebie i biorąc udział w tańcach, nie tylko irlandzkich. Było zielono, żywiołowo oraz radośnie, jak na święto irlandzkie przystało!

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z zielonego dnia w naszej szkole.

Organizatorzy: Nauczyciele języka angielskiego.