• Sonia

Dzień z Psychologią w radzionkowskim Liceum Ogólnokształcącym

31 marca uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą brali udział w imprezie pt. Dzień z Psychologią w LO im. Powstańców Śląskich w Radzionkowie. Uczniowie klas psychologiczno -  pedagogicznych radzionkowskiego ogólniaka zaprosili młodzież na ciekawe wykłady.

 W programie miały miejsce bardzo interesujące warsztaty psychologiczne. Pierwszy poprowadziła dr J. Stojer – Polańska ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Katowicach, a tematem była działalność policyjnego Archiwum X. Dowiedzieliśmy się m.in. że to potoczne określenie zespołu funkcjonariuszy, który zajmuje się sprawami od lat niewyjaśnionymi. Pracują przy wątpliwych zgonach i zaginięciach. W zależności od specyfiki danego zespołu policjanci pracują nad wybranymi zagadkami kryminalnymi. Nie istnieje coś takiego, jak zbrodnia doskonała. Zawsze pozostają ślady. Ale nie zawsze będą one wyglądały tak, jak w amerykańskich serialach kryminalnych – tłumaczyła dr Joanna Stojer-Polańska. Kolejny wykład poprowadziła dr Teresa Sikora z Uniwersytetu Śląskiego Wydział Nauk Społecznych pt. Dopóki nie jesteś aplikacją - czyli jak styl życia wiąże się z jego jakością. Uczniowie z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchali prelekcji.  Było to bardzo ciekawe doświadczenie. 

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.