Ogólnopolska Kampania Edukacyjna Unicef "Baw się i bądź bezpieczny"

  Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Radzionkowie uczestniczyła w Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjnej UNICEF „Baw się i bądź bezpieczny”. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy o tym:

  • jak dbać o własne bezpieczeństwo,
  • jak unikać sytuacji ryzykownych,
  • jak poradzić sobie w sytuacji, gdy już dojdzie do wypadku.

Projekt skierowany był do uczniów szkół podstawowych, bowiem najmłodsze dzieci są najczęstszymi ofiarami różnego rodzaju wypadków. To właśnie z powodu wypadków każdego roku w Polsce ginie najwięcej dzieci.

   Partnerem projektu była Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaś honorowy patronat objęło Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. 

Projekt składał się z trzech integralnych części:

1) Przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa dzieci w oparciu o dostarczone przez UNICEF materiały dydaktyczne.

2) Konkursu dla uczniów na zaprojektowanie symbolu ogólnopolskiej kampanii „Baw się i bądź bezpieczny!”.

3) Zaangażowania władz lokalnych w zwiększenie bezpieczeństwa dzieci- napisanie przez uczniów listu w którym podadzą konkretne miejsca, które zagrażają ich bezpieczeństwu i zwrócenie się do władz lokalnych (burmistrza, wójta, sołtysa) z prośbą o podjęcie działań.

    W naszej szkole projekt ten był realizowany od 4 maja 2010r. do 12 czerwca 2010r. 

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.