ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE w klasach VII i VIII

Szkoła Podstawowa nr 2 w Radzionkowie, przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Profilaktyki czerniaka, mającego na celu zwiększenie świadomości wśród młodzieży szkolnej na temat choroby skóry, jaką jest m.in. czerniak.

Realizatorem projektu jest Studenckie Koło Naukowe Onkoma przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii SKłodwowskiej – Curie w Warszawie.

Zajęcia zostały przeprowadzone w klasie VII oraz klasach VIII przez wychowawców klas (pani Justyna Kozłowska, Iwona Bem, Grażyna Brewko).

Łacznie w zajęciach wzięło udział około 70 uczniów.

Celem zajęć było budowanie świadomości czerniaka oraz budowanie odpowiedzialnych zachowań oraz prozdrowotnych postaw wśród młodzieży.

Uczniowie w trakcie zajęć obejrzeli film edukacyjny, określali podstawowe cechy czerniaka, wymieniali zasady profilaktyki czerniaka, przeprowadzali samobadanie skóry.

Zajęcia uświadomiły uczniom jak ważna jest profilaktyka oraz dbanie o własne zdrowie.