• Adam Staś

6c w Ogrodzie Botanicznym

Uczniowie klasy 6c uczestniczyli w warsztatach „O wodzie” w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie. W drodze na teren ogrodu podziwialiśmy galerię fotografii obrazów mikroskopowych: liści, nasion, bezkręgowców itp. Podczas zajęć poznawaliśmy właściwości wody, to gdzie ona się kryje, a w tym właściwości martwego drewna. Następnie wyruszyliśmy na najwyższy punkt Garbu Tarnogórskiego, na którym uczniowie układali z gałęzi kształt Polski i przy pomocy wstążek ustalali przebieg Wisły i Odry. W dalszej kolejności słuchaliśmy dźwięków wydawanych przez drzewa, przyglądaliśmy się roślinom i drobnym zwierzętom zamieszkującym oczko wodne, podziwialiśmy  rozmiary czteroletniego drzewa. Na koniec jak zawsze zrobiliśmy sobie zdjęcie pamiątkowe i wróciliśmy zadowoleni do szkoły

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.