Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 w SP 2

W dniach od 04. II.- 08.II. 2019r w naszej szkole jak co roku był obchodzony Dzień Bezpiecznego Internetu. Hasło tegorocznych obchodów „Działajmy razem”. Celem tej akcji było inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie ich z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, także na poziomie lokalnym, łącząc zaangażowanie rodziny i najbliższego otoczenia  dziecka. Uczniowie klas IV-VIII brali udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych właśnie tej tematyce. Na lekcjach informatyki uczniowie utworzyli Kodeks Kultury w Sieci oraz zasady obrony przeciw hejterom. Na korytarzu szkolnym została wykonana gazetka dla dzieci i rodziców informująca o zagrożeniach w Internecie.

Grażyna Brewko

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.