STOP MOWIE NIENAWIŚCI

STOP MOWIE NIENAWIŚCI!
Tak w lutym jednym głosem wołała cała Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w
Radzionkowie. W ramach tej akcji zostały przeprowadzone lekcje na temat tego, jak reagować i przeciwdziałać mowie nienawiści. Powstały piękne prace plastyczne. Uczniowie klasy 7 b przygotowali przedstawienie dla swoich koleżanek i kolegów, obrazujące różne formy nienawiści. Ciekawym było to, że zwerbalizowali także odczucia ofiar takiego postepowania.

 W szkole przeprowadzone zostały warsztaty profilaktyczne dla uczniów prowadzone przez specjalistów Pracowni Profilaktycznej Krokus, którzy później spotkali się także z nauczycielami. Poruszone zostały tematy przemocy, dyskryminacji i wykluczenia.  Nienawiść ma niszczycielskie skutki – pamiętajmy o tym i nie bądźmy obojętni!

Grażyna Brewko

 

 

 

 

 

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.