Wizyta partnerska w Don Benito- Hiszpania Erasmus+

Po pierwszej wizycie partnerskiej w Polsce, która miała miejsce w grudniu, nastał czas na drugą wizytę, tym razem w szkole partnera z Hiszpanii- I.E.S. Jose Manzano w Don Benito, region Extremadura. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od akademii w szkole. Podczas akademii mieliśmy okazję zobaczyć i usłyszeć min. tradycyjne hiszpańskie Flamenco a także specjalnie dla nas przygotowane marsze Chopina w wykonaniu jednego z uczniów. Z racji tego, że nasz projekt ma na celu wzbogacenie kompetencji nauczycieli W-F po akademii udaliśmy się na zajęcia z piłki nożnej. W kolejnych dniach mieliśmy także uczestniczyć w zajęciach z koszykówki, tzw. "coopeerative games" czyli zabawach integracyjnych oraz Padla, który najbardziej przypadł nam do gustu, jako że jest to sport mało popularny w Polsce.

Razem stwierdziliśmy że byłaby to znakomita  alternatywa dla panującego w naszym regionie squasha i znakomite pole do rozwoju umiejętności tenisowych wśród naszych uczniów. Jednak nie samym sportem nasz projekt żyje. Jednym z naszych celów współpracy jest nabycie wiedzy praktycznej na temat pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ich integracja w środowisku szkolnym. Nasi partnerzy z Turcji, którzy są specjalistami w tej dziedzinie przygotowali prezentację z filmami, które ukazują różne metody pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Filmy te zostaną przekazane nauczycielom w naszych szkołach a metody pracy tam poznane wdrażane w program pracy nauczycieli, którzy mają styczność z takimi uczniami. Oprócz prac związanych z projektem nasi partnerzy znaleźli dla nas także czas na poznanie okolicznych zabytków. Jednym z takich zabytków jest średniowieczne miasto Trujillo z zamkiem, który ma już ponad tysiąc lat. Trujillo jest także miejscem urodzenia słynnego konkwistadora Francisco Pizzarro. Ciekawostką jest także to, że na zamku w Trujillo kręcono cały sezon sławnego serialu "Gra o Tron". Wieczory spędzaliśmy na wspólnych kolacjach, które Hiszpanie jedzą dość późno w porównaniu do nas bo około 21:30-22:00. Mieliśmy także okazję zasmakować tradycyjnych hiszpańskich przysmaków takich jak "Paella", "Tortilla" czyli hiszpański omlet czy np. hiszpańskie gołąbki w pomidorach z karczochami. Nasza wizyta trwała 5 dni z czego 3 dni były dniami roboczymi a dzień pierwszy i ostatni były dniami na przyjazd i wyjazd. Dziękujemy serdecznie naszym partnerom z Hiszpanii za gościnność i zorganizowanie wizyty a  także naszym partnerom z Turcji za miłe towarzystwo. Wszystkim natomiast dziękujemy za zdobyte umiejętności i wiedzę, którą będziemy mogli wykorzystać w naszej codziennej pracy. Zapraszamy do naszej galerii oraz na profil FB.

 

 

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.