Kolędnicy Misyjni dla dzieci z Rwandy i Burundi

Okres Bożego Narodzenia to czas wyrażania radości z przyjścia Boga do człowieka.  Poprzez śpiewanie kolęd, pastorałek  przybliżamy innym tę wielką tajemnicę. Dlatego też Kolędnicy Misyjni przemierzali wioski i miasta, by dzielić się radością z pamiątki narodzin Zbawcy świata, a przy okazji zbierać ofiary dla swoich rówieśników z krajów misyjnych. 

 

Tak też było i w naszej parafii.  Kolejny już raz dzieci naszej szkoły głosząc  radosną wieść z narodzin Jezusa i dostrzegając potrzeby drugiego, włączyły się do akcji Misyjnych Kolędników. Wzorem lat ubiegłych, w II święto Bożego Narodzenia, podczas mszy św. otrzymały błogosławieństwo, z którym odwiedzały domy naszych parafian. Tegoroczne z serca złożone ofiary, zostały przekazane przez Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci na rzecz dzieci cierpiących z powodu wojny w Rwandzie i Burundi. Pilną potrzebą tam jest opieka nad dziećmi osieroconymi, które straciły bliskich z powodu wojny i chorób, m.in. AIDS. Powszechnym i dotkliwym problemem jest też społeczne odrzucenie dzieci niepełnosprawnych. Trafiają one na ulicę, stają się ofiarami handlu, niewolnictwa lub innego rodzaju przestępczości.

Kolędowanie to kształtowanie człowieczeństwa młodych ludzi, którzy włączają się w tę akcję i potrafią dostrzec potrzeby drugiego” – mówił bp Artur Miziński podczas konferencji prasowej poprzedzającej tegoroczne misyjne kolędowanie. Potwierdzili to kolejny raz nasi mali kolędnicy. A na koniec jak zawsze chciałam podziękować opiekunom grup, szczególnie p.Małgorzacie (mamie jednego z kolędników). Galeria.

Róża Lizurek

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.