Wizyta partnerska gości z Hiszpanii i Turcji w ramach projektu "International Sports Passport" Erasmus+

No i zaczęło się na dobre... :) we wrześniu otrzymaliśmy decyzję Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, że nasz projekt został zaakceptowany i dofinansowany w ramach akcji 2 programu Erasmus +. Dzięki temu projektowi będziemy mogli odwiedzić naszych partnerów ze szkół w Don Benito - Hiszpania oraz Nazilli - Turcja. Nie tylko jednak samymi wizytami Erasmus+ żyje. Nasz projekt ma na celu wzbudzenie większej aktywności fizycznej wśród uczniów naszej szkoły, poszerzenie kompetencji nauczycieli wychowania fizycznego, poznanie oraz opracowanie nowych metod pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz rozwój kompetencji językowych naszych nauczycieli i uczniów. To tak w wielkim skrócie :)więcej informacji na ten temat na naszej stronie szkolnej www.sp2.radzionkow.pl w zakładce Erasmus+

Tymczasem...

w dniach 10.12.2018 - 14.12.2018 miała miejsce pierwsza wizyta partnerska. Nauczyciele z naszych szkół partnerskich mieli okazję podszkolenia się w nauce takich sportów jak tenis i siatkówka. Nasi nauczyciele pan Marcin Paszkowiak oraz pan Robert Tobór prezentowali różne metody i ćwiczenia wprowadzające i udoskonalające ćwiczenia wyżej wymienionych sportów. Dodatkowo nasi partnerzy poznali lepiej naszą szkołę i region dzięki prezentacji przygotowanej przez uczennice klasy VIII. W trakcie spotkań organizacyjnych każdy z partnerów prezentował także informacje na temat systemów edukacji w swoich krajach, metod oraz problemów w nauczaniu dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz wspólnie opracowywaliśmy ankiety na temat aktywności fizycznej wśród uczniów i rodziców. Nasi partnerzy mieli także okazję obserwować zajęcia z hiszpańskiego, chemii oraz muzyki przygotowane przez naszych nauczycieli p. Edytę Wołowską, p. Sabinę Andruszyn oraz p. Weronikę Sitarz.

Każdy dzień wizyty naszych gości był intensywny ale znaleźliśmy także czas na aktywne pokazanie naszej kultury i tradycji. Nasi goście mieli bowiem okazję do odwiedzenia kopalni Guido oraz uczestniczenia w tradycyjnym dekorowaniu pierników z kl. V C.

Dużo wrażeń, dużo emocji i wspaniała atmosfera. Ale co tu dużo pisać. Sami zobaczcie

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.