Wycieczka do Kopalni Srebra kl. VIIa

13 listopada, pod opieką p. Iwony Bem-Poźniak i p. Katarzyny Krzyszpin wybraliśmy się na wycieczkę do obiektu, który znajduje się na liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mowa o kopalni Srebra w Tarnowskich Górach , która szczyci się podziemną trasą turystyczną o 1740 metrach długości. Dodatkową atrakcją jest 270 metrowy przepływ łodziami, oraz Skansen Maszyn Parowych znajdujący się na zewnątrz.Po zwiedzeniu Kopalni przepłynęliśmy najdłuższą w Polsce podziemną trasą , którą pokonuje się łodziami w świetle migocących lamp karbinowych. Obiekt znajduje się na terenie urokliwego parku przyrodniczo-krajoobrazowego w Reptach. 

Powyższe obiekty znajdują się rzut beretem od Radzionkowa, tym bardziej zachęcamy do ich zwiedzenia! Zapraszamy do galerii.

klasa VII a z wychowawcą

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.