Święto Patronalne Szkoły

16 października już po raz 13 świętowaliśmy rocznicę nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II. Tym razem w kontekście niezwykle ważnego dla nas Polaków wydarzenia, bo przypadającej w tym roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przygotowany na tę okazję montaż poetycko-muzyczny „Myśląc Ojczyzna…” był odwołaniem do papieskiej koncepcji Ojczyzny, jako całego duchowego dziedzictwo narodu (jego kultury, języka oraz historii), ale także pracy, nauki oraz wychowania w duchu prawdy i miłości, którego obrona i poszanowanie jest naszym wielkim wspólnym obowiązkiem. Na program artystyczny złożyły się fragmenty kazań i homilii Jana Pawła II oraz wiersze znanych polskich poetów m.in. Cypriana Kamila  Norwida i Wisławy Szymborskiej o ojczyźnie. A wszystko to w oprawie muzyczno-wokalnej podkreślającej myśl przewodnią akademii. 

 

Na tegorocznej uroczystości w Centrum Kultury Karolinka gościliśmy Dyrektora Zakładu Placówek Oświatowych w Radzionkowie Panią Joannę Kwiecińską, która ciepło powitała całą szkolną społeczność i złożyła kwiaty na ręce dyrektora naszej placówki. Po akademii w kościele pw. św. Wojciecha w Radzionkowie odbyła się msza św. w intencji uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Eucharystii tym razem przewodniczył misjonarz redemptorysta o. Damian Simonicz, który był jednym z prowadzących parafialne "Renowacje Misji Świętych". W czasie homilii celebrans wspomniał oprócz św. Jana Pawła II , naszego patrona, św. Jadwigę Śląską, patronkę tego dnia oraz Gerarda Majella - redemptorystę, który dokonywał wielu cudów jeszcze za życia, a jego działalność rozwinęła się po śmierci. Do dzisiejszego dnia wyprasza on u Boga cuda. Wiele z nich dokonało się dla dobra matek i ich dzieci. Kaznodzieja wskazał na wartości, którymi żyły i kierowały się te wielkie postacie, a które także i dzisiaj powinny być drogowskazem w naszym codziennym życiu. Pod koniec mszy św. ks. Proboszcz z racji minionego dnia pracowników oświaty skierował podziękowania i piękne życzenia do wszystkich nauczycieli. 

Program artystyczny opracowała biblioteka szkolna przy współpracy z katechetą. O oprawę muzyczną zarówno akademii jak i liturgii zadbała pani Weronika Sitarz, zaś dekorację wykonała pani Małgorzata Ligoń. Zapraszamy do galerii.

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.