Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół im.Jana Pawła II na Jasną Górę

To już po raz 12. uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Szkół im.Jana Pawła II na Jasną Górę, która miała miejsce 11 października. Ponad 14 tys. młodzieży z ok. 300 szkół z kraju, ale i z Białorusi, dziękowało za wybór, przed 40. laty, kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Spotkanie odbywało się pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego: „Promieniowanie ojcostwa”.
Pielgrzymce przewodniczył, jak co roku, bp Henryk Tomasik z Radomia, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. św. Jana Pawła II. „Szkoły Jana Pawła II gromadzą się na Jasnej Górze, aby wyznać swoją wiarę, przywiązanie do Matki Bożej i przypomnieć sobie nauczanie swego Patrona św. Jana Pawła II. Ta pielgrzymka jest wyjątkowa, ponieważ włączamy się w dziękczynienie z racji 40. rocznicy wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, to taka uroczysta pielgrzymka, dodatkowy argument” – mówił bp Tomasik.


Szczególnym gościem tegorocznego spotkania był abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski i przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy, wieloletni osobisty sekretarz papieża Jana Pawła II. „Chcę im pogratulować wyboru takiego patrona, który jest ciągle aktualny, który ma ciągle tę moc przemawiania, wypraszania łask i błogosławieństwa Bożego, a zwłaszcza teraz, kiedy jest święty – mówi abp Mieczysław Mokrzycki. - Jest to dla mnie wielka radość, bo św. Jana Paweł II jest wciąż żywy w sercach tych dzieci, tej młodzieży, którzy ciągle potrzebują przewodników w swoim wzrastaniu duchowym i w społeczeństwie. Obecnie jestem na Synodzie o młodzieży, i chciałbym zawieźć ten piękny obraz, te zdjęcia tutaj z Jasnej Góry, aby oni wszyscy zobaczyli, że jednak młodzież jest w Kościele, i młodzież potrzebuje Kościoła i przewodników na swojej drodze”. W trakcie msz św. uczniowie wypuścili w niebo białe i żółte balony ze swoimi intencjami, podziękowaniami i prośbami. Na koniec Mszy św. został odczytany „Akt zawierzenia Maryi” oraz list do papieża Franciszka. Zapraszamy do galerii.

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.