PÓŁKOLONIE ZIMOWE W SP2

Dzięki wsparciu oraz refundacji kosztów przez Gminę Radzionków, wsparciu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. J.P. II w Radzionkowie oraz pomocy i zaangażowaniu Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii - Pani Justyny Konik, w pierwszym tygodniu ferii zimowych w dniach 29.01 - 02.02.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Radzionkowie w godz. 8.00 – 15.00 odbywały się pozalekcyjne zajęcia w ramach akcji wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Radzionkowie w okresie ferii zimowych w ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom.
Program zajęć obejmował drugie śniadanie, obiad, zajęcia sportowo – rekreacyjne, zajęcia w pracowni multimedialnej, zajęcia w pracowni komputerowej, zajęcia plastyczne oraz wyjścia poza teren szkoły i wycieczka autokarowa. Na terenie szkoły dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo - rekreacyjnych na sali gimnastycznej, zajęciach plastycznych oraz zajęciach w pracowni multimedialnej i komputerowej.

Wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń zapewnił dzieciom udział w konkursie z nagrodami „Mam talent”, w seansie filmowym w C.K. „Karolinka” w Radzionkowie, wyjście na halę sportową MOSiR w Radzionkowie, aby uczestniczyć w warsztatach budowania mini modeli samolotów, czy wycieczka autokarowa do „Fabryki cukierków” w Krakowie. Dzieci uczestniczyły w pokazie produkcji cukierków i lizaków, oraz miały okazję skosztować ciepłego cukierka. Podczas udziału w warsztatach, dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonać swojego lizaka, którego zabrały do domu wraz z podarowaną od firmy paczuszką cukierków. W związku z tym, że pogoda w tym dniu nam dopisała, udaliśmy się na spacer po krakowskim rynku oraz Wawelu. W drodze powrotnej odbyła się tak długo oczekiwana i wywołująca wielkie emocje „Autokarowa loteria fantowa". Ostatni dzień naszych półkolonii był dniem, kiedy to przygotowywaliśmy się do zabawy „Disco zimowisko” przystrajając salę gimnastyczną i tworząc maski karnawałowe. Podczas przygotowań odwiedził nas Burmistrz Radzionkowa – Gabriel Tobor wraz z Panią Justyną Konik – Pełnomocnikiem ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przynosząc nam słodkie prezenty. Po przygotowaniach i smacznym jak co dzień obiedzie rozpoczęła się zabawa, podczas której dzieci uczestniczyły w licznych konkursach z nagrodami. Po harcach na sali gimnastycznej na dzieci czekała ciepła herbata i poczęstunek.
Podczas trwania półkolonii panowała miła atmosfera, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tak owocnie spędzonego czasu wolnego. Dzieci już zapowiedziały chęć uczestnictwa w zajęciach w przyszłym roku. Zapraszamy do galerii.

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.