Kolędnicy Misyjni – dzieciom Tajlandii.

Aby tradycji stało się zadość, po raz  kolejny uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2, wraz z opiekunami, włączyli się do akcji Misyjnych Kolędników. Podobnie jak w latach poprzednich w drugim dniu Świąt Bożego Narodzenia podczas mszy św. nastąpiło ich rozesłanie, a od następnego dnia dzieci odwiedzały naszych parafian. W wielu domach doświadczyły życzliwości i ofiarności, obdarowywano je także słodyczami i dobrym słowem. Niejednokrotnie spotkały się ze łzami wzruszenia i prośbami o odwiedziny w przyszłym roku. Opieką tegorocznych kolędników zostały objęte dzieci z Tajlandii. Była to też okazja do poznania ich problemów, a także kraju, w którym żyją.  Dzieci w Tajlandii cierpią z powodu biedy, niewolniczej pracy i różnorodnego wykorzystywania, a także z braku imienia. Po urodzeniu nie są bowiem rejestrowane i w związku z tym pozostają „niewidoczne”. Szacuje się, że ogólnie na świecie żyje 48 milionów dzieci

niezarejestrowanych. To zastraszająca liczba zwielokrotniona ich cierpieniem. Dziękujemy wszystkim, którzy otwarli nam swe serca i domy. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie dzielić się radością z Narodzenia Bożej Dzieciny i śpiewać kolędy. A to wszystko działo się dzięki ofiarowaniu swojego wolnego czasu dla potrzebujących i ,, rezygnacji z wygodnej kanapy", do czego zachęcał nas papież Franciszek podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. W ten sposób wszyscy wypełniamy uczynki miłosierdzia. Mamy nadzieję, że za rok znowu odwiedzimy Rodziny, by wspólnie świętować i wspierać misje. Zapraszamy do galerii.

P.s. Słowa wdzięczności i podziękowań  kieruję do p.Barbary, p.Justyny i p.Weroniki za opiekę nad Kolędnikami.                                                                                              

                                                                           Róża Lizurek

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.