Ferie Zimowe w SP 2

Dzięki wsparciu oraz refundacji kosztów przez Gminę Radzionków, wsparciu Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 2 im. J.P. II w Radzionkowie oraz pomocy i zaangażowaniu Pełnomocnika ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii - Pani Justyny Konik, w drugim tygodniu ferii zimowych w dniach 23 - 27.01.2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Radzionkowie odbywały się pozalekcyjne zajęcia w ramach akcji wypoczynku dla dzieci i młodzieży w Radzionkowie w okresie ferii zimowych w ramach profilaktyki przeciwdziałania uzależnieniom. W zajęciach uczestniczyły dzieci z klas I - VI. Program zajęć obejmował drugie śniadanie, zajęcia sportowo – rekreacyjne, zajęcia w pracowni multimedialnej, zajęcia w pracowni komputerowej, zajęcia plastyczne oraz wyjścia poza teren szkoły i wycieczki autokarowe.

Na terenie szkoły dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowo - rekreacyjnych na sali gimnastycznej i boisku szkolnym, zajęciach plastycznych oraz zajęciach w pracowni multimedialnej i komputerowej. Wiele atrakcji i niezapomnianych wrażeń zapewnił dzieciom udział w seansie filmowym w C.K. „Karolinka” w Radzionkowie, wyjazd do parku trampolin “Jump World” w Zabrzu, czy wycieczka autokarowa do “Muzeum Drukarstwa” w Cieszynie. Podczas zwiedzania muzeum z przewodnikiem, dzieci mogły m.in. zobaczyć maszyny drukarskie i poznać ich działanie, czy zapoznać się z procesem powstawania druku. Podczas udziału w warsztatach graficznych, dzieci przygotowywały własne projekty graficzne, które przenosiły następnie na odpowiedni materiał, tworząc matrycę. Z matryc zaś, na starej prasie graficznej wykonywały odbitki. W ostatnim dniu naszych zajęć udaliśmy się na wyprawę do parku “Księża Góra”, aby spędzić czas na wolnym powietrzu uczestnicząc m.in. w spacerach po parku, grach i zabawach na śniegu oraz zjazdach z górki „na byle czym”. Po harcach na świeżym powietrzu na dzieci czekała ciepła herbata i poczęstunek. Podczas trwania zajęć panowała miła atmosfera, a uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tak owocnie spędzonego czasu wolnego. Dzieci już zapowiedziały chęć uczestnictwa w zajęciach w przyszłym roku. Zapraszamy do galerii.

BIP SZKOŁY

BIP

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.